AX2509 Chain | Chronograph Watch |
The Metal Chronograph Watch seamlessly merges style and precision. With a sleek metal construction, this timepiece exudes a modern and sophisticated vibe.
| Model | -AX1721 |
| Chronograph | Working |
| Functions | Date & Stopwatch |
| Dial Color | WHITE |
| Dial Size | 44x11mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Smart fit metal strap |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Buckle |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 120gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (WRISTLY) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns












AX2509 Chain | Chronograph Watch |
AX2509 Chain | Chronograph Watch |
The Metal Chronograph Watch seamlessly merges style and precision. With a sleek metal construction, this timepiece exudes a modern and sophisticated vibe.
| Model | -AX1721 |
| Chronograph | Working |
| Functions | Date & Stopwatch |
| Dial Color | WHITE |
| Dial Size | 44x11mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Smart fit metal strap |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Buckle |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 120gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (WRISTLY) |
Select Color
Select Box
From $6.47
Original: $21.56
-70%AX2509 Chain | Chronograph Watch |—
$21.56
$6.47Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Metal Chronograph Watch seamlessly merges style and precision. With a sleek metal construction, this timepiece exudes a modern and sophisticated vibe.
| Model | -AX1721 |
| Chronograph | Working |
| Functions | Date & Stopwatch |
| Dial Color | WHITE |
| Dial Size | 44x11mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Smart fit metal strap |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Buckle |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 120gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (WRISTLY) |







