AX-1721-Leather Strap
| Model | Armani-AX1721 |
| Chronograph | Working |
| Functions | Date & Stopwatch |
| Dial Color | Black/Gold |
| Dial Size | 44x11mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Smart fit leather strap |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Buckle |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 110gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months - WRISTLY |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns










AX-1721-Leather Strap
AX-1721-Leather Strap
| Model | Armani-AX1721 |
| Chronograph | Working |
| Functions | Date & Stopwatch |
| Dial Color | Black/Gold |
| Dial Size | 44x11mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Smart fit leather strap |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Buckle |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 110gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months - WRISTLY |
Select Dial color
From $5.50
Original: $18.33
-70%AX-1721-Leather Strap—
$18.33
$5.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Model | Armani-AX1721 |
| Chronograph | Working |
| Functions | Date & Stopwatch |
| Dial Color | Black/Gold |
| Dial Size | 44x11mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Smart fit leather strap |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Buckle |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 110gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months - WRISTLY |







