Commuter Men's Watch | 1:1 Quality
| Model | Commuter |
| Chronograph | Working |
| Functions | Date & Stopwatch |
| Dial Colour | Blue |
| Dial Size | 42mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Colour | Brown |
| Strap Material | Smart fit metal strap |
| Crystal Material | Mineral glass |
| Clasp | Buckle |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 160gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns







Commuter Men's Watch | 1:1 Quality
Commuter Men's Watch | 1:1 Quality
| Model | Commuter |
| Chronograph | Working |
| Functions | Date & Stopwatch |
| Dial Colour | Blue |
| Dial Size | 42mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Colour | Brown |
| Strap Material | Smart fit metal strap |
| Crystal Material | Mineral glass |
| Clasp | Buckle |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 160gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Select Box
Select Color
From $5.82
Original: $19.41
-70%Commuter Men's Watch | 1:1 Quality—
$19.41
$5.82Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Model | Commuter |
| Chronograph | Working |
| Functions | Date & Stopwatch |
| Dial Colour | Blue |
| Dial Size | 42mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Colour | Brown |
| Strap Material | Smart fit metal strap |
| Crystal Material | Mineral glass |
| Clasp | Buckle |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 160gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 12 Month Warranty |











