SKO Sports GMT Automatic-40mm
Its self-winding mechanism eliminates the need for batteries or manual winding. Enjoy the convenience and reliability of a watch that never stops, always keeping you on schedule.
| Model | GMT Series |
| Chronograph | Working |
| Dial Color | Black/White |
| Dial Size | 40mm |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel Metal Strap |
| Case Size | 40x13mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Functions | Chronograph working |
| Water Resistant | Yes |
| Movement | Automatic |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Buckle |
| Weight | 140gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Wristly) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





SKO Sports GMT Automatic-40mm
SKO Sports GMT Automatic-40mm
Its self-winding mechanism eliminates the need for batteries or manual winding. Enjoy the convenience and reliability of a watch that never stops, always keeping you on schedule.
| Model | GMT Series |
| Chronograph | Working |
| Dial Color | Black/White |
| Dial Size | 40mm |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel Metal Strap |
| Case Size | 40x13mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Functions | Chronograph working |
| Water Resistant | Yes |
| Movement | Automatic |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Buckle |
| Weight | 140gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Wristly) |
Original: $21.56
-70%$21.56
$6.47Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Its self-winding mechanism eliminates the need for batteries or manual winding. Enjoy the convenience and reliability of a watch that never stops, always keeping you on schedule.
| Model | GMT Series |
| Chronograph | Working |
| Dial Color | Black/White |
| Dial Size | 40mm |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel Metal Strap |
| Case Size | 40x13mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Functions | Chronograph working |
| Water Resistant | Yes |
| Movement | Automatic |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Buckle |
| Weight | 140gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Wristly) |











